15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://beautyblog.pl 300

Jak stosuję Nanoil Retinol Face Serum?

Nanoil serum do twarzy z retinolem

Hej Dziewczyny!

Od kilku miesięcy stosuję serum z retinolem. W końcu moja skóra już nie jest taka młoda, a ja chciałabym zachować jej młody wygląd na jak najdłużej! Jeśli też tak macie, to doczytajcie wpis do końca i przekonajcie się, jak ja używam serum z retinolem firmy Nanoil. Nanoil Retinol Face Serum to najlepszy produkt z retinolem na rynku, a w tym wpisie dowiecie się, dlaczego mam tak dobrą opinię o tym serum z retinolem.

Retinol –  Co to jest? 

Na początku krótko napiszę, czym właściwie jest retinol. Retinol należy do grupy retinoidów, a te są pochodnymi witaminy A. Wszystkie wiemy, że witamina A zwana jest witaminą młodości. Witaminę A znajdziemy w wielu produktach spożywczych (ryby, owoce, warzywa), ale nasza twarz niestety nie korzysta z takiej formy witaminy A. Dlatego warto przyjmować witaminę A w postaci serum z retinolem – a skóra pozostanie młoda na dłużej.

Jak stosuję Nanoil Retinol Face Serum? 

Przejdźmy do najważniejszego, czyli do tego jak stosuję serum z retinolem. Przy używaniu produktów z retinolem trzeba być ostrożnym, aby nie podrażnić swojej skóry. Niemniej jednak przy stosowaniu się do kilku prostych zasad stosowanie retinolu jest w pełni bezpieczne i proste.

Jak stosować retinol?

Retinol stosujemy na oczyszczoną, ale suchą twarz. Ja po umyciu twarzy i nałożeniu toniku, idę robić co innego, a po około 20-30 minutach wracam do łazienki i aplikuję serum z retinolem na twarz. Podczas jednej aplikacji zużywam zaledwie jedną bądź maksymalnie dwie kropelki serum. Tyle naprawdę wystarcza! Aplikuję serum bezpośrednio na twarz i wykonuję delikatny masaż. Gdy serum całkowicie się wchłonie, to nakładam krem odżywczy na noc.

Jak stosować serum z retinolem? 

Wiemy już, aplikować serum z retinolem, ale to nie wszystko. Są trzy bardzo, ale to bardzo ważne zasady, których powinnyście bezwzględnie przestrzegać. Oto one:

  1. Serum z retinolem zawsze stosujemy wieczorem
    Promienie słoneczne za dnia mogą dodatkowo podrażnić naszą skórę, która poprzez działanie retinolu jest wrażliwsza na światło.
  2. Serum z retinolem + krem z filtrem SPF50 
    Krem z filtrem powinnyśmy stosować codziennie niezależnie od pogody i pory roku. Niemniej jednak w przypadku stosowania produktów z retinolem jest to szczególnie ważne! Jeśli wieczorem nałożymy serum z retinolem, to poranna aplikacja kremu z SPF jest obowiązkowa. Robimy to z powodu uwrażliwienia skóry na działanie promieni słonecznych.
  3. Retinolu nie stosujemy codziennie
    Na początku przygody z retinolem stosujmy retinol zaledwie raz w tygodniu. Wiem, że wydaje się to mało, ale uwierzcie, że skóra musi się przyzwyczaić do retinolu. Ja po około dwóch tygodniach (czyli zaledwie dwóch użyciach) zwiększyłam częstotliwość nakładania serum do dwóch razy w tygodniu. Na dzień dzisiejszy (czyli po 5 miesiącach stosowania serum) aplikuję serum 2, a czasem 3 razy w tygodniu. W przypadku retinolu pośpiech naprawdę nie jest wskazany. Ale nie ma tego złego, ponieważ jedna buteleczka produktu starcza na bardzo długi czas użytkowania.

Nanoil Retinol Face Serum do twarzy – opinie innych i moja opinia 

Serum Nanoil ma naprawdę świetne opinie w Internecie. Odkąd zaczęłam stosować serum, to wcale się im nie dziwię! Podoba mi się przede wszystkim formuła produktu – jest dość wodna, ale nie spływa z twarzy i dość szybko się wchłania. Użytkowniczki zwracają uwagę, że produkt nie podrażnia i ja podzielam tę opinię. Pomimo wrażliwej skóry, ten produkt jest naprawdę delikatny i nie spowodował u mnie zaczerwienień i podrażnień. Niedługo na moim blogu pojawi się post z efektami stosowania serum z retinolem, a uwierzcie, że są fantastyczne! Zdradzę, że przede wszystkim jest to rozświetlenie, nawilżenie twarzy, oraz lepsza kondycja skóry. Moja ocena Nanoil Retinol Face Serum to 10/10! Bardzo Wam polecam ten produkt. Jeśli jeszcze go nie macie to możecie go zamówić ze strony www.nanoil.pl

Mam nadzieję, że wpis okazał się dla Was przydatny i teraz już wiecie jak poprawnie stosować serum z retinolem. Jeśli macie jakieś pytania o stosowanie serum z retinolem, bądź o Nanoil Retinol Face Serum to zadajcie je w komentarzach! <3

maskara do brwi nanobrow
Poprzedni wpis
Nanobrow Shape Mascara – dlaczego uważam, że ta maskara do brwi sprawdzi się u każdej z Was?
Nanoil ulubiony spray termoochronny
Następny wpis
Testuję Nanoil Heat Protectant Spray — czy warto stosować termoochronę włosów? Recenzja i opinie 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *