15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://beautyblog.pl 300

Jak zadbać o skórę przed wakacjami?

Dziewczyny!

Niedługo wakacje, więc trzeba przygotować naszą skórę na słoneczne dni. A długotrwałe przebywanie na słońcu bardzo jej szkodzi, więc bez odpowiedniego nawodnienia i filtrów – problem gwarantowany. Chcemy się pokazać, opalić, ale widząc naszą czerwoną skórę, mamy ochotę zakryć się, czym się da. Co zrobić, żeby latem nasza skóra była piękna?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Pielęgnujemy skórę przez cały rok. Więc jeżeli ma tendencję do łuszczenia się czy przesuszania, przyda się odpowiednio o nią dbać. Moim sprawdzonym sposobem jest używanie kremów z mocznikiem i witaminami A i E, które wpływają na kondycję naskórka. Oczywiście nigdy nie zapominamy o piciu dużej ilości wody, co wpłynie nie tylko na wygląd naszej skóry, lecz także organizm. Bez picia wody skóra szybko staje się matowa, przesuszona, mało sprężysta i… szybko pojawią się kolejne zmarszczki.

Jak zadbać o skórę przed wakacjami?

W wakacje dbamy o to, aby chronić się przed słońcem i promieniowaniem. Nie potrzebujemy całe dnie przebywać na słońcu, aby uzupełnić niedobory witaminy D. Zawsze musimy się przed nim chronić, ponieważ może doprowadzić do poparzenia i uszkodzenia naskórka. Zbyt długa ekspozycja na słońce działa źle i zwiększa czynnik zachorowania na nowotwór! To naprawdę poważne, więc zawsze stosujemy kremy z filtrem, nawet w pochmurne dni, bo wtedy też świeci słońce.

Skóra sucha przeszkadza nam szczególnie w wakacje, więc jeżeli przygotujemy ciało wcześniej, to unikniemy wielu nieprzyjemności. Polecam więc stosować kremy, które zapewnią odpowiednie nawodnienie. Zawsze kupuję je w aptece i wtedy mam pewność, że mają naturalny skład, który nie podrażni mojej wrażliwej skóry. Można stosować też maści z mocznikiem i witaminami, które intensywnie nawilżą i natłuszczą ciało.

Kosmetyki do letniej pielęgnacji

Kremy przynoszą ulgę suchej skórze. Moje ciało ma skłonności do nadmiernego łuszczenia się, dlatego mocznik bardzo, bardzo pomaga zmniejszyć suchość łokci, kolan, rąk. Polecam wielofunkcyjne kremy, które jednocześnie zapewniają wysokie nawilżenie, regenerację, odżywienie i zabezpieczenie.

Latem pokazujemy także stopy, a po zimie zazwyczaj nie wyglądają zbyt dobrze. Tutaj przyda się mocniejszy krem z większym stężeniem mocznika i witamin. Poradzi sobie z suchą, pękającą skórą pięt, a także pomoże pozbyć się modzeli i poprawić ogólny wygląd stóp. Intensywnie nawilżające, złuszczające i regenerujące kremy znajdziecie w każdej aptece. Dzięki temu skóra będzie gładka, jędrna i nie wyparuje z niej woda.

Pamiętajcie tylko, aby produktów z mocznikiem nie stosować na twarz. To bardzo delikatny obszar, a mocznik jest silnym składnikiem złuszczającym, więc możecie sobie jedynie zaszkodzić. Polecam delikatne kremy z filtrem UV na dzień i mocniejsze, odżywcze kremy na noc.

Pielęgnując skórę przez cały rok, na pewno latem będziecie czuły się świetnie i Wasza skóra na tym nie ucierpi. Tak naprawdę wystarczą odpowiednie nawyki, a ciało odpłaci się swoim pięknem, blaskiem i będzie zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi. Powodzenia!

Poprzedni wpis
Proste włosy bez użycia prostownicy? To możliwe!
Następny wpis
Jak myć pędzle do makijażu?