15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://beautyblog.pl 300

Proste włosy bez użycia prostownicy? To możliwe!

Dziewczyny!

Mamy kręcone włosy – marzymy o prostych. I odwrotnie. To całkowicie normalne, że ciągle chcemy się zmieniać. Prostownica i wysoka temperatura niestety niszczą włosy. Ale ja mam dla Was mniej inwazyjne sposoby, dzięki którym będziecie miały lśniące, proste pasma.

Użycie prostownicy jest najłatwiejszym sposobem na wygładzenie pasm. Jej nieumiejętne lub zbyt częste stosowanie może nam znacznie zaszkodzić. Włosy szybko staną się wypalone, pozbawione blasku. Niejednokrotnie spotkałam się z wieloma błędami, np. moja przyjaciółka wyprostowała jeszcze mokre włosy. Aż nie dowierzałam! Jeżeli używamy prostownicy, to tylko i wyłącznie na suchych włosach (nie wilgotnych!) i z użyciem odpowiedniej termoochrony.

Domowe sposoby na proste włosy

1. Zapuść włosy

Brzmi głupio? Teoretycznie. Ale im włosy są dłuższe, tym są cięższe i o wiele bardziej podatne na prostowanie. Mniej się puszą i kręcą. Uwierzcie mi!

2. Użyj preparatu prostującego

Zawsze rozprowadzam preparat na wilgotnych włosach, a następnie je suszę. Robię to od góry do dołu, a jednocześnie rozczesuję pasma grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami lub szczotką. Używam wyłącznie chłodnego nawiewu.

3. Sięgnij po naftę kosmetyczną

To zapomniany, a skuteczny sposób. Nafta kosmetyczna odżywia włosy i skórę głowy, dzięki czemu włosy rosną długie, mocne i zdrowe. Kosmetyk znacznie ułatwia prostowanie. Wystarczy wetrzeć ją w kosmyki, a po godzinie umyć szamponem i spłukać. Efekt nieziemski.

4. A może kisiel?

Kisiel na włosy? Dlaczego nie. Możemy go przygotować samodzielnie. Rozprowadzam łyżkę mąki ziemniaczanej w szklance zimnej wody, a następnie przelewam do 2-3 litrów zagotowanej wody i szybko mieszam, żeby nie powstały grudki. Kisiel działa jak silikony, jednak jest w 100% naturalny. Wypłucz włosy w mieszance, a następnie spłucz pasma.

5. Szałwia na proste włosy

Zaparz 2 torebki szałwii w litrze wody. Po przestygnięciu wypłucz włosy w powstałym naparze. Następnie dokładnie je rozczesz i susz od góry do dołu, jednocześnie czesząc pasma (jak napisałam w punkcie drugim). Pamiętajcie, że nie jest to dobry sposób dla blondynek, ponieważ szałwia dodatkowo przyciemnia włosy. No, chyba że tego chcecie.

6. Olejowanie włosów

Olejowanie włosów to najpopularniejszy sposób na zdrowe, mocne pasma, a dodatkowo ułatwia prostowanie. Jeżeli chcemy mieć gładkie włosy, wystarczy podgrzać wybrany olejek, a po ostygnięciu rozprowadzić go na skalpie i włosach. Delikatnie masujemy głowę opuszkami palców, rozczesujemy kosmyki grzebieniem, aby olej wchłonął się we wszystkie miejsca. Następnie zawijamy włosy w ręcznik i po godzinie myjemy naturalnym szamponem.

7. Prostowanie włosów na szczotkę

Posiadanie tej umiejętności zajmuje trochę czasu, ale wbrew pozorom nie jest to tak skomplikowane, na jakie wygląda. Spinam pasma na czubku głowy i po kolei modeluję suszarkę i szczotką. Wcześniej nakładam na włosy preparat prostujący i wygładzający. Po skończeniu stylizacji spryskuję włosy niewielką ilością lakieru, aby je utrwalić. To sposób, który zawsze się sprawdza.

A jakie są Wasze sposoby na wyprostowanie włosów bez użycia prostownicy? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Poprzedni wpis
Jak wyglądać na swój wiek lub młodziej? Pozbądź się pierwszych zmarszczek!
Następny wpis
Jak zadbać o skórę przed wakacjami?